AMPUMATOIMINTA 2021

Ampumaohjelmaa noudatetaan koronarajoitukset huomioiden.

1. HAULIKON YLEINEN HARJOITUSILTA

Nevan ampmaradalla yleinen haulikon harjoitusilta on ampumakaudella 2021 Keskiviikko-ilta., alkaen 12.5 klo 16:00.Ampumaan ovat tervetulleita kaikki haulikkoammunnan harrastajat !

Tiedustelut: Pekka Tervamäki 0400-649926

Seuramme vähemmän ampuneiden haulikkoharjoitukset ovat suunnutaisin klo 14:00, alkaen 16.5

 Tiedustelut:  Ari Riipinen 0500-632048 ja Arttu Lahdenperä Whatsapp-ryhmä (Ilmoita halukkuutesi ryhmään Artulle 040-7432819

2. HIRVENJUOKSUN HARJOITUKSET 2021

Myllyaan Erämiehet järjestää hirvenjuoksun harjoituksia Nevan ampumaradalla kesällä 2021. Harjoitukset ilmoitetaan näillä sivuilla

Tiedustelut: Pekka Lahdenperä 0400-836724

4. AMPUMAKOKEET

Nevan ampumaradalla seuraavat ampumakokeet 2021

28.7.8  klo 17:00, valvojat (Helena Karhiniemi,Ari Riipinen, Pasi Lehtinen, K Haapahuhta,Ida Iso-Lähteenmäki)

7.8 klo 12:00, valvojat (K Kumpulainen, Rami Tervamäki, T Kotajärvi,P Suominen)

21.8 klo 12:00, valvojat ( A Lahdenperä,P Lehtinen, Roivas M ja K)

12.9 klo 12:00 valvojat (P Lahdenperä, T Ylitalo, V Inna ja Ida Iso-Lähteenmäki)

Mahdolliset muutokset ilmoitettava pj:lle ja Kari Kumpulaiselle

 

5. MYLLYMAAN ERÄMIESTEN OMA AMPUMATOIMINTA

Toukokuu:

hirvenjuoksuahrjoitus Nevassa klo 18:00 (ajankohta ilm. eriks  P Lahdenperä

Kesäkuu:

9.6  Hirviammuntaharjoitus , Matinsuolla klo 17:00 (Pasi lehtinen, E Teukku, K Kumpulainen)

13.6 Nokian lautanen I Nevassa klo 16:00 (Ida- ja Atte Iso-Lähteenmäki)

20.6 Yleinen Metsästyshaulikkoammunta Nevassa klo 10:00 Pekka Tervamäki, Pentti Innanmaa)

Heinäkuu:

1.7 Metsästystrap 25 Matinsuolla klo 17:00 (P Innanmaa)

5.7 Hirviharjoitus Matinsuolla klo 17:00 (Ida Iso-Lähteenmäki, Rami Tervamäki)

12.7 Hirvenjuoksun sarjakilpailu I Neva klo 16:00 (Pekka Lahdenperä + muut)

Metsästysammunta seuran mestaruus 25 kiekkoa Nevassa 14.7 klo 17:00 ( P Tervamäki, Arttu Lahdenperä)

19.7 Hirvenjuoksun sarjakilpailu II Neva klo 16:00 (Pekka Lahdenperä + muut)

21.7 Hirviharjoitus Matinsuolla klo 17:00 ( Pasi Lehtinen, Tarmo aaltonen M ylikoski)

26.7 Hirvenjuoksun sarjakilpailu III klo 16:00  ( Pekka Lahdenperä + muut)

Elokuu:

9.8 Hirviammunta 4+6 laukausta Matisnuolla klo 17:00  (Kumpulainen ja Haapahuhta)

11.8 Skeet 50 Nevassa klo 17:00 ( P Tervamäki)

8.8 klo 16:30 Nevassa Nokian lautasen II-osakilpailu(M Norrgård,H Karhiniemi, K Eerola)

18.8 Paavon pytty Nevassa klo 17:00 ( Pekat Tervamäki ja Lahdenperä)

23.8 Hirviammunta 10 juoksua  Matinsuolla klo 18:00 (Pasi Lehtinen,A Iso-Lähteenmäki, A Riipinen))

3.9 Nokian lautanen III ja hirvenjuoksu/hirvikävely Nevassa klo 17:30  P Lahdenperä , Mäenpäät

  Syyskuu:

5.9 klo 12:00 Erämajan kisat Joutsijärvellä( R Tervamäki, T Lundan)

6.9 klo 17:00 Seuraottelu Myllymaa Kiikoinen hirvi 4+6 (P Lahdenperä, E Teukku, H Teukku,  H Lehtimäki)

20.9 Hirviharjoitus Matinsuolla  (K Kumpulainen, P Lahdenperä)